Czy podczas diety odchudzającej można spożywać wszystkie owoce?

Czy podczas diety odchudzającej można spożywać wszystkie owoce?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Podjęłaś decyzję – zaczynasz się odchudzać! I co dalej? Czy już wiesz, jak będzie wyglądała Twoja codzienna dieta i aktywność fizyczna?

Dieta – czy to zawsze musi być głodówka?

Dieta przeważnie kojarzy się nam z dosyć restrykcyjnymi ograniczeniami w zakresie przyjmowanych posiłków. Jeżeli chcemy schudnąć, to przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na kaloryczność jedzonych potraw. Efekt redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej może zostać osiągnięty dopiero wówczas, gdy zadbamy o ujemny bilans kaloryczny. Chodzi o to, aby organizm był zmuszony do większego wydatku kalorycznego, niż paliwo dostarczone konkretnego dnia. Czy można to osiągnąć wyłącznie poprzez katorżnicze głodówki? Oczywiście, że nie!

Postaw na przyjemność!

Jeżeli zastosujesz głodówkę, z dnia na dzień przerzucisz się na ubogie pożywienie, które nie da Ci niezbędnej energii, a poza tym będzie niesmaczne, to nie tylko szybko odpuścisz sobie jakiekolwiek próby odchudzania, ale Twoje morale spadnie do tego stopnia, że nie będziesz miała ochoty dosłownie na nic. Odchudzanie może być przyjemne – warto zdać sobie z tego sprawę!

Najważniejsze jest to, aby uświadomić sobie, że nie istnieją cudowne sposoby na szybką redukcję tkanki tłuszczowej. Trwałe zmiany w organizmie wymagają czasu. Zamiast głodzić się przez kilkanaście dni, wybierz się do dietetyka i wspólnie ustalcie kolorową i smaczną dietę, w której znajdzie się komplet niezbędnych składników odżywczych. Jedz te produkty, które lubisz. Nie znosisz szpinaku? Nie zmuszaj się do niego! Pamiętaj, zmiana w nawykach żywieniowych powinna być trwała i musi przynosić, choć odrobinę przyjemności. W przeciwnym razie ochota na odchudzanie przejdzie Ci bardzo szybko!

Co z owocami w codziennej diecie?

Kluczem do sukcesu w procesie odchudzania jest ujemny bilans kaloryczny, który można osiągnąć dzięki odpowiednio zaplanowanej codziennej diecie połączonej z aktywnością fizyczną. Co ciekawe, mimo że owoce są źródłem wielu witamin, to ich spożywanie podczas odchudzania powinno być pod kontrolą. Wszystko przez to, że niektóre owoce są dosyć kaloryczne. Niektóre z nich zawierają w sobie też dosyć dużo węglowodanów, a te składniki odżywcze warto ograniczyć, jeśli chorujesz na cukrzycę. Jakie owoce można spożywać, będąc na diecie, a z których lepiej jest przynajmniej na jakiś czas zrezygnować?

Które owoce tuczą najbardziej?

Czy owoce w ogólne mogą przyczyniać się do wzrostu wagi? Okazuje się, że tak. Niestety, są takie owoce, które mają dużo kalorii, a to przekłada się na przyrost wagi. Jeżeli jesteś na diecie i planujesz się odchudzać, to jak przysłowiowego ognia unikaj owoców suszonych. To prawdziwa bomba kaloryczna. Unikaj też owoców moczonych w syropach.

Owoce świeże czy suszone❓
Co je różni i które lepiej spożywać❓🤔

Jak pewnie już zauważyliście, suszone owoce mają…

Opublikowany przez Dietetyk Agata Kawęczyńska Poniedziałek, 14 września 2020

Po jakie owoce można sięgać, będąc na diecie?

Na szczęście, myśląc o odchudzaniu, nie trzeba od razu rezygnować ze wszystkich ulubionych owoców. Jeżeli to owoce są podstawą Twojej diety, to nie musisz się martwić. Zadbaj jedynie o to, aby sięgać wyłącznie po świeże okazy, nieprzetworzone. Jako owoce, które wspomagają proces odchudzania, często wymienia się owoce kwaśne, a to z tego względu, że mają w sobie najmniej węglowodanów. Mogą to być jabłka, gruszki, poziomki czy śliwki. Uważaj na awokado – to jeden z najtłustszych owoców świata!

Chcesz jeść więcej owoców? Zwiększ aktywność fizyczną!

Nie umiesz się powstrzymać przed wrzuceniem do porannej owsianki garści suszonych owoców, bo to właśnie po nich czujesz się najlepiej? Spokojnie, jeżeli nieco zwiększysz poziom dziennej aktywności fizycznej, to nie zaprzepaszczą one efektów odchudzania. Pamiętaj, aby wszystko robić z umiarem, najlepiej pod czujnym okiem dietetyka, który na bieżąco będzie monitorować Twoje postępy w walce o wymarzoną szczupłą sylwetkę! Im więcej ćwiczeń, tym na więcej ulubionego jedzenia możesz sobie pozwolić! Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z intensywnością treningów!

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy masaż tantryczny może być twoją drogą do lepszego samopoczucia i głębokiego uzdrowienia?
Czy masaż tantryczny może być twoją drogą do lepszego samopoczucia i głębokiego uzdrowienia?
Odkryj nieznane swej psychice aspekty i czerp radość z życia dzięki masażowi tantrycznemu. Doświadcz głębokiego uzdrowienia i odnajdź harmonię ciała i ducha.
Produkty mleczne – dlaczego tak ważne jest utrzymanie ich wysokiej jakości
Produkty mleczne – dlaczego tak ważne jest utrzymanie ich wysokiej jakości
Odkryj znaczenie jakości produktów mlecznych dla zdrowia i wellness. Dowiedz się, jak utrzymanie wysokiej jakości tych produktów wpływa na Twoje codzienne menu.
Jak prawidłowo dobrać biżuterię do swojego stylu – porady i wskazówki
Jak prawidłowo dobrać biżuterię do swojego stylu – porady i wskazówki
Odkryj tajniki dobrania odpowiedniej biżuterii do swojego stylu. Dowiedz się, jak podkreślić swoją indywidualność i dodać elegancji swojemu codziennemu lookowi.
Ostatnie wpisy