Hygge – filozofia życia, która pozwoli Ci zwolnić

Hygge – filozofia życia, która pozwoli Ci zwolnić
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Filozofia hygge jest niezwykle prosta. Polega na byciu „tu i teraz”. Osoby kierujące się tą ponadczasową filozofią są spokojniejsze, szczęśliwsze, a w życiu nic ich nie omija. Hygge jest synonimem słowa slow life, wymagającej większej uwagi na teraźniejszości. 

Proste przyjemności i gratyfikacja zwyczajności

Filozofia Hygge wywodzi się z Danii, a mieszkańcy tego państwa uważani są za jednych z najszczęśliwszych ludzi na świecie. Wierzą, że kontemplacja piękna daje im szczęście. Filozofia Hygge stawia na komfort i doznawanie chwili. Wyobraźmy sobie taką sytuację: za oknem ciężkie chmury zwiastujące burzę, a za moment zaczyna padać. My obserwujemy pogodę przez okno swojego domu, popijając kawę. Skupiamy się na danej chwili, patrzymy na pogodę, ale jest nam komfortowo. W naszej głowie nie ma nic więcej, tylko ten dany moment. Żadnych trosk ani zmartwień.

Myśli i styl życia Hygge zdecydowanie pozwala zwolnić i zobaczyć życie takim, jakim jest. Bez zbędnego przejmowania się sytuacjami, które jeszcze nie miały miejsca, a są jedynie naszymi zmartwieniami. Pozwala w pełni przeżywać daną chwilę. Cieszyć się ze zwykłych zdarzeń dnia codziennego, bez zbędnego roztrząsania przeszłości ani martwienia się o przyszłość.

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak profesjonalne mapy geodezyjne wpływają na rozwój nieruchomości?
Jak profesjonalne mapy geodezyjne wpływają na rozwój nieruchomości?
Dowiedz się, jak profesjonalne mapy geodezyjne mogą przyczynić się do rozwoju i wartości Twojej nieruchomości. Odkryj, jak dokładne dane geograficzne i geodezyjne mogą zwiększyć Twoją inwestycję.
Jakie są korzyści z regularnego badania dna oka?
Jakie są korzyści z regularnego badania dna oka?
Poznaj korzyści profilaktycznych badań dna oka, które pomagają w wczesnym wykryciu wielu poważnych chorób oczu i układu nerwowego.
<strong>Wyjazd z biurem podróży vs. wyjazd zorganizowany samemu</strong>
Wyjazd z biurem podróży vs. wyjazd zorganizowany samemu
Planowanie urlopu to emocjonujące przedsięwzięcie, ale zastanawiasz się, czy lepiej jest skorzystać z usług biura podróży, czy zorganizować wszystko samodzielnie.
Ostatnie wpisy