Mindfulness

Trening uważności, czyli 4 sposoby na mindfulness

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Mindfulness to inaczej świadome skierowanie swojej uwagi na chwilowe doznania – tu i teraz, bez wybiegania w przyszłość, ani powrotu do przeszłości. Dzięki treningowi wyciszysz się, polepszysz pamięć, łatwiej poradzisz sobie ze stresem i negatywnymi emocjami. Sprawdź 4 sposoby na mindfulness.

  1. Oddychaj świadomie – za każdym razem, gdy czujesz się rozproszony, skieruj uwagę na oddech. Zaobserwuj wdech i wydech. Po kilku świadomych oddechach wrócisz do obecnej chwili.
  2. Usiądź w ciszy – wykonaj jakąś czynność w ciszy i zwróć uwagę na to, jak dzięki temu zwiększa się Twoja uważność.
  3. Skup uwagę na jednej rzeczy – jeżeli na przykład myjesz zęby, skup na tym całą swoją uwagę. Zauważ, jaki kształt ma szczoteczka, jak układa się w Twojej dłoni, jakie wydaje odgłosy. Twoja uwaga sprawi, że zwykłe czynności staną się wydarzeniem oraz treningiem uważności.
  4. Zatrzymaj się – spróbuj przestawić się z trybu działania na tryb bycia. Nie myśl o tym, co masz do zrobienia, skup się na danej chwili. W ten sposób będziesz mógł przyswoić więcej informacji.

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Polecane artykuły
Mindfulness

Jak stworzyć idealną przestrzeń relaksu w swoim domu?

W dzisiejszych czasach, kiedy tempo życia staje się coraz szybsze, a stres i presja towarzyszą nam na co dzień, ważne jest, aby w domu mieć miejsce, w którym możemy się zrelaksować i odprężyć. Przestrzeń relaksu w domu to nie tylko miejsce, gdzie odpoczywamy po ciężkim dniu pracy, ale również miejsce, które pomaga nam odnaleźć wewnętrzny spokój i równowagę.
Czytaj więcej
Mindfulness

Dwa skuteczne sposoby na redukcję stresu w codziennym życiu

Stres jest częścią życia każdego z nas. Może on być wynikiem wielu czynników, takich jak praca, szkoła, życie rodzinne czy problemy zdrowotne. Często nie jesteśmy w stanie całkowicie wyeliminować źródeł stresu, ale możemy nauczyć się radzić sobie z nim w sposób zdrowy i skuteczny. W tym artykule przedstawiamy 2 skuteczne sposoby na redukcję stresu w codziennym życiu.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *