Zdrowe odżywianie

Hygge – filozofia życia, która pozwoli Ci zwolnić

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Filozofia hygge jest niezwykle prosta. Polega na byciu „tu i teraz”. Osoby kierujące się tą ponadczasową filozofią są spokojniejsze, szczęśliwsze, a w życiu nic ich nie omija. Hygge jest synonimem słowa slow life, wymagającej większej uwagi na teraźniejszości. 

Proste przyjemności i gratyfikacja zwyczajności

Filozofia Hygge wywodzi się z Danii, a mieszkańcy tego państwa uważani są za jednych z najszczęśliwszych ludzi na świecie. Wierzą, że kontemplacja piękna daje im szczęście. Filozofia Hygge stawia na komfort i doznawanie chwili. Wyobraźmy sobie taką sytuację: za oknem ciężkie chmury zwiastujące burzę, a za moment zaczyna padać. My obserwujemy pogodę przez okno swojego domu, popijając kawę. Skupiamy się na danej chwili, patrzymy na pogodę, ale jest nam komfortowo. W naszej głowie nie ma nic więcej, tylko ten dany moment. Żadnych trosk ani zmartwień.

Myśli i styl życia Hygge zdecydowanie pozwala zwolnić i zobaczyć życie takim, jakim jest. Bez zbędnego przejmowania się sytuacjami, które jeszcze nie miały miejsca, a są jedynie naszymi zmartwieniami. Pozwala w pełni przeżywać daną chwilę. Cieszyć się ze zwykłych zdarzeń dnia codziennego, bez zbędnego roztrząsania przeszłości ani martwienia się o przyszłość.

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Polecane artykuły
Zdrowe odżywianie

Czy twoje hormony mogą wpływać na twoje samopoczucie? Zrozumienie związku między endokrynologią a depresją

Poznaj jak wpływ na twoje samopoczucie mają hormony i jak jest związane z endokrynologią a depresją. Odkryj sekrety twojego ciała i umysłu.
Czytaj więcej
Zdrowe odżywianie

Jak suplementy na poprawę trawienia mogą wpływać na twoje codzienne samopoczucie?

Dowiedz się, jak suplementy wspierające trawienie mogą odmienić Twój nastrój i codzienne funkcjonowanie. Popraw swoje dobrostan dzięki odpowiedniej suplementacji.
Czytaj więcej
Zdrowe odżywianie

Kiełkowanie: Proces magicznego narodzenia życia

Odkryj magię kiełkowania — tajemniczy proces, który przemienia nasiona w piękne rośliny.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *