Co warto zobaczyć w Bieszczadach?

Co warto zobaczyć w Bieszczadach?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

A może by tak wszystko rzucić i pojechać w Bieszczady?… Doskonały pomysł! Jednak warto wcześniej zaplanować, co w tych Bieszczadach zobaczyć. Przedstawiamy naszą krótką listę najciekawszych atrakcji i najpiękniejszych miejsc, które warto odwiedzić, będąc w Bieszczadach.

Zapora w Solinie

Solina Bieszczady to jedna z największych atrakcji tego regionu. To właśnie tutaj znajduje się słynna zapora i piękny zbiornik wodny. Widoki dookoła zapierają dech w piersiach, a spacer po okolicy w słoneczny dzień z pewnością przyniesie sporo radości zarówno najmłodszym, jak i nieco starszym. Ponadto wokół pełno jest restauracji i różnych sklepików, a w niedługim czasie powstanie także ośrodek turystyczny, dlatego też bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie.

Bieszczadzki Park Narodowy

Będą na terenie Bieszczad, nie można nie odwiedzić Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Jest to czwarty co do wielkości park narodowy w Polsce, a jego bogactwo flory i fauny zachwyci każdego. Jest to idealne miejsca przede wszystkim dla fanów górskiej wspinaczki, długich spacerów i niesamowitych krajobrazów.

Zagroda pokazowa żubrów

Symbolem Bieszczad są oczywiście żubry. Dlatego też będąc w Bieszczadach, warto udać się do zagrody pokazowej i zobaczyć je w ich naturalnym otoczeniu. To atrakcja, która z pewnością spodoba się zwłaszcza dzieciom. Teren zagrody jest bardzo dobrze zorganizowany, bez problemu znajdziesz tutaj punkt informacyjny oraz ulotki informacyjne dotyczące żubrów. Ponadto bez problemu dotrzesz tu autem. Warto jednak pamiętać, że żubry mają swój stały rozkład dnia, dlatego też, jeśli chcesz zobaczyć je z bliska przy paśniku, to koniecznie odwiedź zagrodę przed godziną 9 rano. W późniejszych godzinach warto mieć ze sobą lornetkę, która umożliwi oglądanie żubrów odpoczywających na górce.

Galeria Zdzisława Beksińskiego

Jednym z najbardziej znanych artystów z terenu Bieszczad, a konkretniej z Sanoka, jest Zdzisław Beksiński. Jeśli więc będziesz w tych okolicach, to koniecznie odwiedź jego galerię, gdzie będziesz mieć okazję na własne oczy zobaczyć prace malarza. W kolekcji znajdują się jednak nie tylko obrazy, ale także fotografie oraz rzeźby wykonane przez artystę przez wszystkie lata twórczości.

Cerkiew św. Michała Archanioła w Smolniku

Cerkiew w Smolniku to obowiązkowy punkt na mapie wszystkich fanów historii. Jest to bowiem miejsce, w którym czas się zatrzymał. Warto zauważyć, że jest to jedna z nielicznych cerkwi, które zachowały się w tak dobrym stanie. Z pewnością wizyta w tym miejscu skłoni odwiedzających do refleksji. Cerkiew św. Michała Archanioła jest ponadto objęta programem UNESCO.

Zdjęcie główne: pexels.com/Marek Piwnicki

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak najlepiej przygotować się na swój pierwszy duży koncert?
Jak najlepiej przygotować się na swój pierwszy duży koncert?
Czy jesteś gotowy na swój pierwszy duży koncert? Dowiedz się, jak się przygotować, aby poradzić sobie ze stresem, jak zaplanować program i jakie są najlepsze techniki ćwiczeń.
Jak projektowanie uniwersalne może ułatwić życie osobom niepełnosprawnym?
Jak projektowanie uniwersalne może ułatwić życie osobom niepełnosprawnym?
Dowiedz się, jak uniwersalne rozwiązania projektowe mogą znacząco ułatwić codzienne funkcjonowanie osobom z niepełnosprawnościami.
Wygodne męskie buty – jakie cechy o tym świadczą?
Wygodne męskie buty – jakie cechy o tym świadczą?
Dobrze dobrane obuwie ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.
Ostatnie wpisy