Trening uważności, czyli 4 sposoby na mindfulness

Trening uważności, czyli 4 sposoby na mindfulness
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Mindfulness to inaczej świadome skierowanie swojej uwagi na chwilowe doznania – tu i teraz, bez wybiegania w przyszłość, ani powrotu do przeszłości. Dzięki treningowi wyciszysz się, polepszysz pamięć, łatwiej poradzisz sobie ze stresem i negatywnymi emocjami. Sprawdź 4 sposoby na mindfulness.

  1. Oddychaj świadomie – za każdym razem, gdy czujesz się rozproszony, skieruj uwagę na oddech. Zaobserwuj wdech i wydech. Po kilku świadomych oddechach wrócisz do obecnej chwili.
  2. Usiądź w ciszy – wykonaj jakąś czynność w ciszy i zwróć uwagę na to, jak dzięki temu zwiększa się Twoja uważność.
  3. Skup uwagę na jednej rzeczy – jeżeli na przykład myjesz zęby, skup na tym całą swoją uwagę. Zauważ, jaki kształt ma szczoteczka, jak układa się w Twojej dłoni, jakie wydaje odgłosy. Twoja uwaga sprawi, że zwykłe czynności staną się wydarzeniem oraz treningiem uważności.
  4. Zatrzymaj się – spróbuj przestawić się z trybu działania na tryb bycia. Nie myśl o tym, co masz do zrobienia, skup się na danej chwili. W ten sposób będziesz mógł przyswoić więcej informacji.

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
<strong>Jak zacząć biegać? Poradnik dla początkujących</strong>
Jak zacząć biegać? Poradnik dla początkujących
Bieganie to jedna z najprostszych i najtańszych form aktywności fizycznej. To idealny sposób na poprawę zdrowia i kondycji, ale także na relaks i wypoczynek na świeżym powietrzu.
Jak wybrać odpowiednie podkolanówki przeciwżylakowe? Poradnik dla pacjentów
Jak wybrać odpowiednie podkolanówki przeciwżylakowe? Poradnik dla pacjentów
Odkryj kluczowe kryteria wyboru podkolanówek przeciwżylakowych, które pomogą Ci zadbać o zdrowie twoich nóg. Dowiedz się, jakie znaczenie ma dobór odpowiedniego rozmiaru, materiału i klasy kompresji.
Jakie greckie wyspy warto odwiedzić?
Jakie greckie wyspy warto odwiedzić?
Grecja to kraj, który słynie z malowniczych krajobrazów, wspaniałych plaż oraz bogatej historii i kultury. Jednym z największych atutów Grecji są również piękne wyspy, które przyciągają rzesze turystów z całego świata. W tej chwili Grecja posiada ponad 6 tysięcy wysp, z czego tylko około 200 jest zamieszkanych, ale wiele z nich oferuje turystom niezapomniane wakacje. Poniżej przedstawiono listę najpiękniejszych i najpopularniejszych greckich wysp, które warto odwiedzić.
Ostatnie wpisy