Zagraniczna podróż z dzieckiem – gdzie warto się wybrać?

Zagraniczna podróż z dzieckiem – gdzie warto się wybrać?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Obawiasz się za bardzo opuszczać kraju, ale jednocześnie chcesz wybrać się z dzieckiem za polską granicę? Oto 5 propozycji, z których warto skorzystać!

Podawane przez nas miasta są stosunkowo blisko polskiej granicy i bardzo łatwo się do nich dostać.

1. Wilno – stolica Litwy znajduje się zaledwie 150 kilometrów od pogranicza polsko-litewskiego. Dojedziesz tam w 2 godziny, jadąc cały czas autostradą. Wilno to piękne miasto, pełne wschodniej, staropolskiej kultury i takich atrakcji jak m.in. legendarna Ostra Brama. Jeżeli masz blisko, to do Wilna warto wybrać się nawet na jeden dzień.

2. Berlin – kolejna stolica w pobliżu granicy. Polskę dzieli ze stołecznym miastem Niemiec zaledwie 90 kilometrów (albo 1,5 godziny jazdy – w zależności od drogi, jaką wybierzesz). Miasto jest pełne historycznych miejsc, takich jak Brama Branderburska, Checkpoint Charlie czy plac Poczdamski. Również można tam jechać na jeden dzień!

3. Harrahov – miasto dla osób kochających góry. Harrahov leży zaledwie 4 kilometry od granicy polsko-czeskiej i 14 kilometrów od Szklarskiej Poręby. Słynie m.in. ze skoczni mamuciej, która naprawdę robi wrażenie. Dzieci będą miały wiele wspomnień z tej podróży!

4. Bornholm – tu samochód zostawisz w porcie w Świnoujściu (lub zabierzesz ze sobą), a prom zabierze Cię na wycieczkę po pięknej, duńskiej wyspie. Jest tam wiele atrakcji, w tym te związane z duńskim symbolem – klockami Lego.

5. Poprad – kolejne miasto dla kochających góry. Poprad to miejscowość na Słowacji, oddalona 50 kilometrów od granicy z Polską. Zapewnia cudowny widok na Gerlach – najwyższy szczyt Tatr. Miasto ma piękną starówkę, wyjątkowy aquapark i znane zabytki.

Wybraliście już swój cel podróży?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne rozwiązanie do twojego garażu: przegląd różnych rodzajów mechanizmów otwierania?
Jak wybrać idealne rozwiązanie do twojego garażu: przegląd różnych rodzajów mechanizmów otwierania?
Poradnik dla osób poszukujących idealnego mechanizmu otwierania do swojego garażu. Dowiedz się, jakie są różne typy i które najbardziej odpowiadają twoim potrzebom.
Pióro wieczne dla siebie – jak wybrać właściwe dla siebie
Pióro wieczne dla siebie – jak wybrać właściwe dla siebie
Poznaj tajniki wybierania idealnego pióra wiecznego. Przewodnik dla początkujących, niezbędne wskazówki i porady, które pomogą Ci podjąć najlepszą decyzję.
Jakie wymagania i przepisy należy spełnić podczas zabudowy busa
Jakie wymagania i przepisy należy spełnić podczas zabudowy busa
Zabudowa busa to popularny sposób na przekształcenie zwykłego samochodu dostawczego w pojazd spełniający indywidualne potrzeby właściciela, takie jak kempingowy, warsztatowy czy transportowy. Proces ten, choć wydaje się prosty, wiąże się z koniecznością spełnienia szeregu przepisów oraz wymagań technicznych. W tym wpisie omówimy najważniejsze kwestie związane z przekształceniem busa w bezpieczny i legalny pojazd.
Ostatnie wpisy